Скобата на Hwang Hee-chan помага на Wolves да победят в Брентфорд
Breaking News | 2023-12-27 | 00:33:05

Hwang Hee-chan вкара два пъти, докато Brentford забрави как да се защитава и Wolves се възползваха напълно с победа с 4-1 в западен Лондон.

Хванг увеличи резултата си за сезона до 11, след като Уондърърс последваха победата си на Бъдни вечер над Челси, като събраха нови празнични три точки.

Това беше първа победа в столицата от 15 опита за Уулвс, техните за последен път при победа с 2-0 над Тотнъм през февруари миналата година.

Но това им беше подарено от отбор на Брентфорд, който скоро можеше да гледа нервно през рамо на битката за изпадане след четвърта поредна загуба и шести в седем мача.

Пчелите са надупчени от контузии и наказания – имаха 10 играчи, които не бяха на разположение тук – но все още нямаше извинение за някои тревожни грешки в защита.

Нейтън Колинс може би имаше най-добрата си игра за Вълците; за съжаление централният халф напусна Молиньо, за да се присъедини към Брентфорд през юни.

Рекордното попълнение на Пчелите претърпя кошмар срещу бившия му клуб, като им даде два гола с ужасни пасове в една вечер за забрава.

Вълците бяха на сантиметри от това да поведат, когато Жоао Гомеш пусна Хванг отзад и ниското му центриране бе пресечено над собствената му греда от Виталий Янелт.

Но от корнер в 13-ата минута те намери мрежата, след като топката беше изчистена до Пабло Сарабия, чието центриране бе посрещнато от удар с глава на напълно непокрития Марио Лемина.

Това, което последва, беше пълен фарс от страна на домакините, докато играха върната топка от техния собствен начален удар към вратаря Марк Флекен.

Обратният пас на Колинс към холандеца беше ужасно недостатъчен и едва 10 секунди след подновяването на играта Хванг го заобиколи и чукна в празна врата.

Публиката на Gtech Stadium едва си беше поела отново дъх, когато Bees върнаха един назад, Yoane Wissa се хвана за умния удар на Neal Maupay и стреля.

Невероятно, това можеше да бъде стигнаха от нулево до 2-2 в рамките на пет минути, но Хосе Са удържа удар с глава от близка дистанция на Джанелт.

Вместо това Уулвс удвоиха преднината си отново, когато мощният, изчистващ удар с глава на Тоти бе оставен да изплува между Колинс и Мадс Роерслев и право към Хванг.

Южнокореецът се обърна, вдигна топката над покриващия Итън Пинок и стреля покрай открития Флекен в долния ъгъл.

Брентфорд можеха да върнат още един удар преди полувремето, но Колинс засече с глава ъглов удар на Саман Годос, а Маупай стреля широко, след като бе подаден от Уиса в добавеното време.

Вълците загубиха Хванг заради контузия на гърба мигове преди почивката, но неговият заместник Жан-Рикнер Белгард завърши победата си след 11 минути преди края.

Колинс отново падна, когато мързеливият му пас през лицето на вратата беше пресечен от Матеус Куня, който игра в Белгард за прост завърши.